Cennik chemii do parkietów

Oleje i woski

Przy zakupie chemii wraz z usługą, oferujemy 10% rabatu na chemię do podłóg. 

Cennik OLI-NATURA Oleje i woski aktualny od dnia: 01 stycznia 2011
 

OLI-NATURA Hartwachsöl 

OLI-NATURA Oleje i woski
OLI-NATURA Olej z twardym woskiem 

OLI-NATURA Olej z twardym woskiem jest specjalną kombinacją oleju i wosku do stosowania na powierzchnie drewniane przy wykończaniu wnętrz. Olej wnika głęboko w drewno a wosk pozostaje na powierzchni i daje jedwabiście matowy połysk, który może być wzmocniony poprzez dalsze polerowanie. Tak uszczelniona powierzchnia jest szczególnie łatwa w pielęgnacji, odporna na zabrudzenia i wodę bez zamykania porów. Drewno ciągle może oddychać.

Zakres stosowania: Do podstawowego stosowania na surowe podłogi drewniane, korkowe i z płyt OSB, schody, drzwi i płyty robocze wewnątrz pomieszczeń.

Kolor: naturalny

Wydajność: 20 m2/ Litr (w zależności od chłonności podłoża)

Nanoszenie: wałkiem, pędzlem, szpachlą 

Możliwość lakierowania: nie 

Zalecana ilość wartsw: 2

Pobranie danych technicznych produktu w PDF

 

OLI-NATURA HS Hartwachsöl 

OLI-NATURA Oleje i woski
OLI-NATURA HS Twardy Olejowosk 

OLI-NATURA HS Twardy Olejowosk jest odporną kombinacją High-Solid oleju i wosku do profesjonalnego stosowania na parkiety, podłogi drewniane i korkowe do wewnątrz. Produkt jest bez emisji (VOC) i zawiera prawie 100% ciał stałych. Olej wnika głęboko w drewno, wosk pozostając na powierzchni zapewnia jej jedwabisty połysk, który można wzmocnić poprzez dalsze polerowanie. Tak uszczelniona powierzchnia jest przez to wytrzymała , trwała , wyjątkowo łatwa przy pielęgnacji oraz odporna na zabrudzenia i wodę . Pory pozostają otwarte , drewno może ciągle oddychać i zapewnia pozytywny klimat mieszkania. OLI-NATURA HS ma dłuższy czas otwarty w porównaniu ze zwykłymi olejowoskami i nadaje się do obróbki padem jeszcze po ok. 90 min. Dlatego produkt ten polecany jest do impregnacji dużych powierzchni w obiektach.

Zakres stosowania: Do podstawowego stosowania na surowe podłogi drewniane , korkowe i z płyt OSB , schody, drzwi oraz płyty robocze wewnątrz.

Kolor: naturalny 

Wydajność: 30-50 m2/ Litr (w zależności od chłonności podłoża)

Nanoszenie: wałkiem, pędzlem, szpachlą 

Możliwość lakierowania: nie 

Zalecana ilość wartsw: 2

Pobranie danych technicznych produktu w PDF

 

OLI-NATURA HS Profiöl 

OLI-NATURA Oleje i woski
OLI-NATURA HS Profesjonalny olej 

OLI-NATURA HS Profesjonalny olej jest olejem High-Solid o bardzo dużej wytrzymałości, na bazie modyfikowanych naturalnych żywic. Do profesjonalnego stosowania na drewniane parkiety i podłogi wewnątrz pomieszczeń o wysokiej zawartości szlachetnych olejów roślinnych, które podkreślają naturalną barwę drewna. Powierzchnie impregnowane olejem OLI-NATURA HS Profiol są antystatyczne, łatwe w utrzymaniu czystości jak również trwałe w użytkowaniu, poza tym odporne na wodę i chemikalia stosowane w gospodarstwie domowym. Ze względu na wysoką zawartość ciał stałych ok. 98% przy stosowaniu na dużych powierzchniach zaleca się obróbkę maszyną tarczową. 

Zakres stosowania: Do podstawowego stosowania na surowe deski, podłogi drewniane, korkowe i parkiety. Polecany również na podłogi z płyt OSB i okleiny. Jednak działanie może być ograniczone. 

Kolor: naturalny 

Wydajność: 25-50 m2/ Litr (w zależności od chłonności podłoża)

Nanoszenie: wałkiem, pędzlem, szpachlą 

Możliwość lakierowania: Tak ; z zastosowaniem lakiery parkietowe OLI-AQUA TOP. 

Zalecana ilość wartsw: 1

Pobranie danych technicznych produktu w PDF

 

OLI-NATURA HS Coloröl 

OLI-NATURA Oleje i woski
OLI-NATURA HS Olej koloryzujący 

OLI-NATURA HS olej koloryzujący jest głęboko wnikającym High-Solid olejem na bazie modyfikowanych naturalnych żywic i szybko schnących olejów, który pozwala zarówno nowej jak i odnawianej podłodze drewnianej nadać naturalny charakter lub ciekawą kolorystykę. Składniki produktu oraz zmikronizowane odporne na światło pigmenty dają kolorową powierzchnię odporną na wpływy mechaniczne, wodę i zabrudzenia. Drewno zachowuje swój naturalny charakter i aktywną wymianę gazową co ma pozytywny wpływ na klimat pomieszczenia. W zależności od koloru drewno zyskuje ciekawy efekt wizualny od rustykalnego do egzotycznego. Wzmocnienie efektu lazurującego nożna uzyskać przez dodatek OLI-NATURA HS oleju profesjonalnego. Oprócz podstawowej bezbarwnej wersji dostępnych jest też 7 kolorów dających się ze sobą mieszać a w razie potrzeby możne być lakierowany specjalnymi lakierami wodnymi OLI-AQUA. 

Zakres stosowania: Do koloryzującego podstawowego stosowania na surowe, podłogi drewniane , korkowe i z płyty OSB wewnątrz pomieszczeń. 

Kolor: biały o efekcie bielenia, szary, teak, mahoń, orzech, padouk, wenge 

Wydajność: 25-50 m2/ Litr (w zależności od chłonności podłoża)

Nanoszenie: Wałkiem, pędzlem, szpachlą 

Możliwość lakierowania: Tak ; z zastosowaniem lakierów parkietowych OLI-AQUA TOP. 

Zalecana ilość wartsw: 1

Pobranie danych technicznych produktu w PDF

 

OLI-NATURA Yacht  & Teaköl 

OLI-NATURA Oleje i woski
OLI-NATURA Olej jachtowy i do drewna teak 

Olej do drewna na zewnątrz jest uniwersalnym olejem do stosowania na zewnątrz z wysoce skutecznymi i długotrwale działającymi filtrami UV oraz odpornym na warunki atmosferyczne do gruntownego stosowania i pielęgnacji pokładów jachtów, tarasów, obramowań basenów i mebli ogrodowych do drewna twardego i egzotycznego oraz do drewna miękkiego impregnowanego ciśnieniowo. Olej zapewnia powierzchni drewna odporność na zniszczenie oraz wspomaga naturalną kolorystykę i strukturę drewna. Produkt jest łatwy w użyciu, wnika głęboko w drewno. Emitowane przez słońce promieniowanie UV jest skutecznie blokowane, co zapobiega kruchości i szarzeniu drewna. 

Zakres stosowania: Do podstawowego stosowania i pielęgnacji wszystkich powszechnych gatunków drewna na zewnątrz jak pokłady jachtów, tarasy, obramowania basenów i meble ogrodowe. 

Kolor: naturalny, teak, srebrzysto-szary 

Wydajność: 15 m2/ Litr (w zależności od chłonności podłoża)

Nanoszenie: Wałkiem, pędzlem, szmatką bawełnianą 

Możliwość lakierowania: nie 

Zalecana ilość wartsw: 1-2

Pobranie danych technicznych produktu w PDF

 

OLI-NATURA Projektöl 

OLI-NATURA Oleje i woski
OLI-NATURA Projekt olej 

OLI-NATURA Projekt olej jest naszym uniwersalnym olejem na bazie zmodyfikowanych żywic naturalnych o zawartości 60% ciał stałych, przeznaczonym ogólnie do wewnętrznej zabudowy. Zaletą produktu jest łatwość w jego stosowaniu oraz możliwość nanoszenia pędzlem, wałkiem oraz natryskiem. Produkt ten polecany jest zarówno do ręcznej obróbki jak też przy efektywnej półprzemysłowej produkcji. Mocno penetrujący ożywia rysunek drewna oraz stwarza równomierną ochronę od wewnątrz, dlatego jest bardzo wytrzymały. Powierzchnia przepuszcza powietrze, jest wodoodporna, paro przepuszczalna oraz regulująca wilgotność. Poza bezbarwną wersją do dyspozycji pozostaje 7 transparentnych kolorów odpornych na promieniowanie UV, które mogą być mieszane między sobą oraz nadają się do lakierowania w kombinowanym systemie z wykorzystaniem specjalnych lakierów wodorozcieńczalnych OLI-AQUA.

Zakres stosowania: Do podstawowego stosowania i pielęgnacji wszystkich powszechnych gatunków drewna przy produkcji mebli i wewnętrznej zabudowie jak płyty robocze, drzwi, panele, wykończenie ścian i sufitów, schody, deski, parkiety, podłogi drewniane i korkowe oraz elementy z drewna na zewnątrz i do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Polecany również na płyty OSB i okleiny. Jednak działanie może być ograniczone.

Kolor: naturalny, biały o efekcie bielenia, szary, teak, mahoń, orzech, padouk, wenge

Wydajność: 15-30 m2/ Litr (w zależności od chłonności podłoża)

Nanoszenie: wałkiem, pędzlem, natryskiem

Możliwość lakierowania: Tak ; z zastosowaniem lakierów parkietowych OLI-AQUA TOP jak również lakierów do mebli i schodów OLI-AQUA OFFICE. 

Zalecana ilość wartsw: 1-2

Pobranie danych technicznych produktu w PDF

 

OLI-NATURA Pflegewachs 

OLI-NATURA Oleje i woski
OLI-NATURA Wosk pielęgnacyjny 

OLI-NATURA wosk pielęgnacyjny jest uniwersalnym płynnym woskiem do podstawowej pielęgnacji i odświeżania powierzchni: drewnianych, parkietów, korkowych, olejowanych, woskowanych i lakierowanych oraz podłoży odpornych na rozpuszczalniki jak linoleum wewnątrz pomieszczeń. Zawiera pielęgnujące woski, tworzy ochronną łatwą w pielęgnacji powłokę i pozostawia powierzchnię o miłym blasku zależnym od intensywności polerowania. 

Zakres stosowania: Do pielęgnacji wszystkich olejowanych, woskowanych i lakierowanych powierzchni: drewnianych, parkietów, korkowych i innych podłoży odpornych na rozpuszczalniki jak linoleum i terakota wewnątrz pomieszczeń. 

Wydajność: 20-35 m2/ Litr (w zależności od chłonności podłoża)

Nanoszenie: szmatka bawełniana, płaski mop, rozpylacz 

Pobranie danych technicznych produktu w PDF

 

OLI-NATURA Holzseife 

OLI-NATURA Oleje i woski
OLI-NATURA Mydło do drewna 

OLI-NATURA Mydło do drewna jest ochronnym koncentratem czyszczącym na bazie mydła do regularnej bieżącej pielęgnacji wszystkich olejowanych i woskowanych powierzchni drewnianych i korkowych podłóg wewnątrz pomieszczeń. Mydło pozwala intensywnie i łatwo czyścić podłogi chroniąc jednocześnie ich powierzchnię. 

Zakres stosowania: Do pielęgnacji wszystkich olejowanych i woskowanych powierzchni parkietów i korkowych jak również linoleum i terakoty wewnątrz pomieszczeń. 

Wydajność: rozcieńczyć w ciepłej wodzie w proporcji 1 : 200 ( 50 ml na 10 l) (w zależności od chłonności podłoża)

Nanoszenie: Płaski mop, mop 

Pobranie danych technicznych produktu w PDF

 

OLI-NATURA Außenreininiger 

OLI-NATURA Oleje i woski
OLI-NATURA Środek czyszczący 

OLI-NATURA Środek czyszczący jest ochronnym intensywnie czyszczącym środkiem do wszystkich powierzchni drewnianych narażonych na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych na zewnątrz. Zanieczyszczenia, zielony osad, dają się rozpuścić i łatwo usunąć bez szkody dla drewna. Idealny do gruntownego czyszczenia mebli ogrodowych, tarasów i pokładów jachtów przed ponownym nanoszeniem OLI-NATURA Oleju jachtowego i do drewna teak. 

Zakres stosowania: Do gruntownego czyszczenia mebli ogrodowych, tarasów i pokładów jachtów na zewnątrz przed ponownym nakładaniem OLI-NATURA Oleju jachtowego i do drewna teak. 

Wydajność: rozcieńczyć w ciepłej wodzie w proporcji 1:4, (w zależności od chłonności podłoża)

Nanoszenie: Szczotka nylonowa, gąbka Scotch-Britt 

Pobranie danych technicznych produktu w PDF

 

OLI-NATURA Pflegeöl 

OLI-NATURA Oleje i woski
OLI-NATURA Olej do Pielęgnacji 

OLI-NATURA olej pielęgnacyjny jest głęboko działającym, szybkoschnącym olejem do pielęgnacji i odświeżania naturalnych olejowanych powierzchni drewna, parkietu i podłóg korkowych. Czyści, pielęgnuje oraz zapewnia olejowanej powierzchni głębię i blask. Przemysłowo olejowany parkiet jest dodatkowo zabezpieczony przed wilgocią na krawędziach i fugach. Oferujemy olej w wersji bezbarwnej, jak również w kolorze białym. 

Zakres stosowania: Do pielęgnacji wszystkich olejowanych powierzchni drewna, parkietów i podłóg korkowych wewnątrz pomieszczeń. 

Kolor: naturalny, biały

Wydajność: 50-100 m2/ Litr (w zależności od chłonności podłoża)

Nanoszenie: wałkiem, pędzlem, natryskiem 

Pobranie danych technicznych produktu w PDF

 

 

Wszystkie informacje pochodzą ze strony www.oli-lacke.de
Na stronie również wiecej o produktach OLI-NATURA.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.